برای اینکه آیکیدو کار به یک مرحله تکامل نهائی برسد چند مرحله را باید بگذراند ؟ این مراحل را با مختصری توضیح نام ببرید .

جواب:
برای رسیدن به یک مرحله تکامل نهائی آیکیدو چهار روش وجود دارد که هنرجویان فقط با دقت کامل و ممارست مستمر در تمرینات روزمره میتوانند به آن دست یابند این چهار روش بصورت خلاصه به شرح ذیل میباشد.
1-کوتای -اولین مرحله تکاملی یک تمرین دقیق و استوار است در این مرحله با تمرینات مستمر و اصولی قدرت جسمی را بمنظور تقویت استخوان بندی و سیستم عضلانی بکار میگیریم تا پایه ریزی درستی کرده باشیم به این حالت ،حالت جامد گفته میشود .
2-جوتای- ju tai –کار انعطافی و بدون انقباض اضافی در مقابل حمله یا گرفتن قوی است .این حالت را حالت سیال گویند.
3-اکی تای – eki tai اگر شما درست در زمانیکه حریف مطمئن شده که حمله او کار ساز است قبل از لحظه تماس عکس العمل نشان دهید او موفق با تماس شما نمیشود .این حالت را حالت مایع گویند.
4-کی تای ki tai در این مرحله شما حریفتان را هدایت میکنید .حریف شما محصور و احاطه شده است و شما دست
نیافتنی. در این مرحله هیچ حریف و رقیبی باقی نمی ماند.این حالت راحالت گاز گویند .. هدف تمام آیکیدوکاران رسیدن به این مرحله نهائی است .دراین مرحله حریف یا دشمنی وجود نخواهد داشت و اودر درون خویش جذب و محوگشته است .حالت محوگشتن رادر زبان ژاپنی کی موسوبی ki musubi گویند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>