استاد کارآزاد

اصغرکارآزاد مفرد در سال 1329 در یکی از محلات جنوب شهر تهران متولد شد. از سال 1344 به ورزشهای رزمی روآورد و دورههائی از ورزش کشتی آزاد، بوکس، کشتی کج و جوجیتسو را گذراند.
در سال 1350 به تمرین جودو در باشگاه کارگری شهید معتمدی مشغول گردید از سال 1351 اقدام به تمرین کاراته زیرنظر استاد ماشینچیان در باشگاه ورزش سازمان آتش نشانی شهرداری تهران مشغول شد.
در سال 1353 به آموزش جودو در باشگاه ورزیش کاووس و باشگاه ورزشی نیرو اهتمام ورزید سپس در سال 1353 در دانشگاه پلیس به تمرینات جودو ادامه داد و در همین سال مسئولیت ورزش و آموزش دفاع شخصی پرسنل شهرداری منطقه 6 تهران به ایشان واگذار گردید.
در سال 1353 در کنال فعالیت در رشته جودو به فراگیری آیکیدو به طور خصوصی زیر نظر مربیان جودو ژاپنی که در آیکیدو هم دارای دان بودند و همچنین استاد ماسودا پرداخت و مدت کمی نیز زیر نظر موریترو اوئشیبا که در سال 1356 در تهران جهت معرفی و آموزش حضور داشت آموزش دید. وی فنون آیکیدو را تا دان 5 فراگرفت (لازم به ذکر است که ایشان به آیکیدو و تعدادی از فنون آن از سال 1346 آشنائی داشت). و در سبکهای آیکیدو، آی کی کای، یوشین کای، تومیکی ریو، شین شین تویتسو، کیجوت سوکای و همچنین جوجیتسو و بوجیتسو مهارت دارد.
بعد از تاسیس فدراسیون جودو به عنوان یکی از مربیان فدراسیون جودو انتخاب و در اولین مسابقات جودو فهرمانی کشور شاگردانش درخشش خوبی داشتند. در سال 1355 در شهرکرد تعدادی از فنون آیکیدو را در فینال مسابقات جودو به اتفاق استاد یونهدا در حضور مسئولین لشگری و کشوری استان اصفهان به نمایش گذارد که سخت مورد توجه حاضرین قرار گرفت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سالن شهید افراسیابی و سالن شهدای هفت تیر و همچنین در دومین جشنواره فرهنگی ورزش سراسری بسیج مستضعفین که در سال 1365 در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی به اتفاق شاگردان جودوی خود به اجرا گذاشت. در سال 1359 در یک دوره سه ماهه فشرده فنون دفاع شخصی جودو و تعدادی از فنون آیکیدو را به پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در باشگاه ورزشی سازمان فوق آموزش داد.
سال 1360 بعنوان مربی دفاع شخصی و مسئول تربیت بدنی بسیج مستضعفین ناحیه 8 منطقه 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت داشت و در سال 1361 بنا به پیشنهاد منطقه 6 سپاه طی حکمی از طرف مدیر کل امور ورزشی و تقریحات سالم وزارت کار مسئولیت ورزشهای رزمی نهاد فوق در استادیوم ورزشی شهید معتمدی به او واگذار گردید.
در سالهای 1362 و 1361 در مساجد مهدیه بقیه الله، باب الحق، چهارده معصوم و خندق آبادی فنونی از آیکیدو را به بسیجیان نواحی مختلف سپاه پاسداران تدریس نمود. وی مدتی مسئولیت روابط عمومی فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشت. در طول سالهای آموزش جودو بطور غیرمستمر به آموزش بعضی ازفنون آیکیدو به شاگردان خود و تعدادی از استادان کاراته، جودو، تکواندو و کونگفو پرداخت.
در سال 1365 بعنوان مربی آیکیدو رسما تحت پوشش فدراسیون جودو قرار گرفت.
در سالهای 1365 و 1364 طی چند دوره کوتاه مدت، فنونی از هنر رزمی آیکیدو را به پرسنل رسمی ستاد بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در پادگان حضرت امام علی (ع) آموزش داد.
در سال 1369 به سمت مسئول امور ورزشی و مربی آیکیدو شهرداری منطقه 15 تهران منسوب شد.
سال 1370 بعنوان سرمربی تیم جودوی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزیده شد.
در سال 1370 مجددا با موافقت فدراسیون جودو تدریس آیکیدو را بطور مستمر در باشگاه شهید بهشتی شروع نمود.
در سال 1371 طی نمایشی آیکیدو را به شهر اردبیل و به مردم آنجا شناساند. لازم به ذکر است که چندین بار در طول این سالها نمایشاتی از آیکیدو که بوسیله ایشان اجرا شده در شبکههای مختلف سیمای جمهوری اسلامی پخش گردیده است.
در دی ماه سال 1372 طی مصاحبهای با مجله رزمی تخصصی رزمآور که در شماره دوم آن چاپ شده است آیکیدو را به خوانندگاه معرفی نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>